Posted on

Kanały betonowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Jesień i wczesna zima to pory, które mogą kojarzyć się dość różnorako poszczególnym kierowcom. Dla jednych jest to przede wszystkim bardzo uciążliwy okres, przynoszący nieestetyczną prezencję wozu oraz słabą przyczepność na drodze. Inni uważają z kolei, że nie ma nic bardziej relaksującego, niż przejażdżka w deszczowy wieczór, najlepiej przy ulubionej muzyce. Bez względu na to, do której grupy zaliczamy się my sami, generalny wniosek pozostaje jednak zawsze ten sam – najmniej przyjemnym etapem jesiennej jazdy jest odstawianie auta do przydomowego garażu. Brudna woda, nierzadko skażona też benzyną, nie tylko pozostawia po sobie nieestetyczne ślady, ale również może przyczynić się do zanieczyszczenia środowiska. W takich sytuacjach warto rozważyć inwestycję w kanały betonowe, dostępne w specjalistycznych sklepach.

Zalety kanałów betonowych

Produkty te, nazywane też odwodnieniami liniowymi, to nic innego, jak systemy starannie zaprojektowanych korytek, przesłoniętych ochronnymi kratkami. Ich zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wody deszczowej oraz wycieków ropopochodnych z powierzchni utwardzonych – na przykład betonu tudzież kostki utwardzonej. To właśnie z tego powodu, kanały betonowe znajdują zastosowanie nie tylko w przydomowych garażach, ale też na parkingach, czyniąc je estetyczniejszymi i przyjaźniejszymi dla środowiska. Co więcej, brak gromadzących się kałuż i plam ma także pozytywny wpływ na poziom zawilgocenia otoczenia. W efekcie, nie musimy obawiać się, że wewnątrz naszego garażu zacznie rozwijać się szkodliwa pleśń.

Opłacalna ochrona

Pomimo swojej praktyczności, kanały betonowe nie należą do produktów drogich – ceny prostszych modeli, pochodzących od renomowanych producentów, sięgają około 80 złotych za odcinek. Należy jednak pamiętać, że typ odwodnienia liniowego powinien być dostosowany do konkretnego miejsca. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, która klasa kanału sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, powinniśmy poprosić o pomoc wykwalifikowanego specjalistę. Tylko prawidłowy dobór odwodnienia sprawi bowiem, że nasz garaż tudzież podjazd będzie tak samo zabezpieczony, co estetyczny, przy jednoczesnej gwarancji, że zainstalowane odwodnienie okaże się rozwiązaniem trwałym, o wieloletniej skuteczności.